خداحافظ آقای دوانی
76 بازدید
تاریخ ارائه : 11/9/2011 5:31:00 PM
موضوع: اخلاق و عرفان

۲۰ دی ۱۳۸۵ ساعت ۱۴:۲۴

سلام
صبح امروز در مراسم تشييع پيكر استاد علي دواني در دانشگاه امام صادق عليه السلام شركت كردم.
سابقه آشنايي من با ايشان به ايام نوجواني و مطالعه كتاب "مهدي موعود"بر مي گردد . از جمله توفيقات دوران مسئوليتم در مركز اسناد انقلاب اسلامي انتشار چند جلد از آثار ايشان از جمله مجموعه مفاخر اسلام بود كه زمينه دوستي من با آقاي دواني را فراهم كرد.
ارادت و انس بيشتر من با ايشان محصول سفر به عتبات عاليات در ذي الحجه 1382 بود به ويژه آن كه  به اصرار من علي رغم تالم روحي بعد از فوت همسرشان وضعف جسماني همراه شده بودند.
در آن سفر كه در شرايط خاص نا امني ،حضور امريكاييها ونبود امكانات، به منظور توليد برنامه ي تلويزيوني براي محرم انجام شد ، به مدت دو هفته به همرا ه تمامي افراد گروه (از جمله آقايان محمد علي رجبي ، حسن سلطاني ،محسن طاهري ،مهدي معماريان ،حميدبهاري ، مهدي رياحي ،مويد خراساني و سيد مهدي وسيد محمد ثابت قلم و...) با استاد هم اتاق و همنشين بوديم ومن زمينه انس جمع را با ايشان فراهم كردم (البته ايشان به من بسيارلطف داشتند) آقاي دواني در گريه و البته خنده و مزاح همراه بودند...ودر تمام اين حالات همه ، از وي استفاده مي كرديم و الفت ويژه اي ميان جمع دوستان و ايشان برقرار شد.
بعدها استاد در جلسات مختلف از آن سفر و حال و هواي معنوي آن و نشاط و شادابي جلسات به نيكي ياد مي كردند و چند بار به من گفتند : خستگي 70 سال  در اين سفر از بين رفت .
در معاشرت با آقاي دواني خوش خلقي،مهرباني ،عطوفت،تواضع وادب به چشم مي آمد وبيش از هر چيزي دلبستگي و غيرت آن مرد الهي به اهل بيت عليهم السلام به ويژه آقا اميرالمومنين عليه السلام محسوس بود.
درگذشت اين مرد مهربان را به خانواده محترم ايشان و جامعه علمي كشور تسليت مي گويم
هديه به روح پاكش صلوات